close
loading
PROPOLISOVA TINKTURA 50ml

PROPOLISOVA TINKTURA 50ml

Cena: 4.8 EUR
Stará cena: 5.3 EUR, Ušetríte: 0.5 EUR
Množstvo::

Propolis   v   80%  liehu  -  tinktúra  20ml  v sklenenej  fľaši  s  kvapadlom.

Cena  za  20ml  

 
Využitie propolisovej tinktúry v praxi:

Bolesť -  Propolis môžeme označiť za prírodný aspirín. Propolis totiž zmierňuje bolesti. Spôsobujú  to niektoré flavonoidy, ktoré sa v ňom nachádzajú, a rovnako ako syntetické prípravky proti bolestiam, spomaľujú tvorbu prostaglandínu spôsobujúceho bolesť. Na rozdiel od syntetických prípravkov  proti bolestiam má však propolis tú prednosť, že jeho flavonoidy sú prírodného pôvodu, a preto nemajú nijaké vedľajšie účinky na tráviacu a nervovú sústavu.

 

Opar -   pľuzgieriky oparu možno úspešne liečiť potieraním propolisovým roztokom.

 

Angína, bolesť a zápal hrdla, nádcha -   pri angíne, zápaloch a bolestiach hrdla a ochoreniach horných dýchacích ciest treba 1-2 čajovými lyžičkami tinktúry kloktať tak dlho, až sa obohatením slinami dá zmes v ústach prehltnúť. Tinktúru možno použiť aj zriedenú. Mala by sa užívať 3 krát denne.

Prechladnutie  -  prechladnutia sa liečia tak , že sa 3-krát denne 15-20 kvapiek propolisovej tinktúry pridá do malého množstva teplej vody a tá sa vypije. Okrem toho sa môže kloktať čistou tinktúrou, čím sa proces liečenia urýchli.

 

Ošetrenie rán - staré a zle hojace rany ošetrené propolisovou masťou sa rýchlo zahoja. Požadované liečivé účinky sa dajú dosiahnuť aj tinktúrou, ktorou sa rana 4-krát denne potiera.

 

Žalúdočné a dvanástorníkové vredy -  40 kvapiek tinktúry sa pridá do 100 kvapiek teplého mlieka a užíva sa 2-krát denne, vždy hodinu pred jedlom.

Vnútorne infekcie vyvolávajúce horúčky - Pri všetkých vnútrotelových infekciách, ktoré vyvolávajú horúčkovité stavy. Požívať 3-krát denne 30 kvapiek tinktúry do čaju.

Bolesť žalúdka -   50 kvapiek propolisovej tinktúry zriedime v 100 ml teplom čaji– bolesti rýchlo ustupujú. Pri žalúdočných parazitoch možno užívať 2-krát denne na lačný žalúdok.

 

Otlaky a kurie oká - Na otlaky – kurie oká, stvrdnuté časti kože použijeme propolisovú tinktúru vo forme obkladu. Kúsok vaty namočíme do tinktúry a prikladáme na choré miesto. Odporúča sa používať večer pred spaním a opakovať viackrát až do vyliečenia. Upozornenie: Niekoľko dní budú choré miesta pokožky boľavé – citlivé.

 

Zápcha -   50 kvapiek propolisovej tinktúry zriedime so 100 ml teplej vody – piť  2-krát denne nalačno.

 

O PRODUKTOCH

 

Kvetový med

Lipový med
Agatový med

Medovicový med

Včelí peľ

Propolis
Sviečky z včelieho vosku 

Silikónové forny

 

 

 

KONTAKT

 

farma VČELIČKA s.r.o

Južná trieda  4B

040 01 Košice

 

 

email: argosesop@gmail.com

 

Kontaktujte nás

Powered by: www.cdx-world.com