close
loading

PROPOLIS

 

Ľudia po stáročia oceňujú propolis pre jeho liečivé vlastnosti.

 

Propolis je lepkavá, hnedá zmes rastlinného pôvodu, ktorú produkujú včely. Na rozdiel od včelieho vosku, ktorý sa používa na utesnenie väčších priestranstiev, je propolis všeobecne používaný pre menšie otvory. Plní tiež v úli antibakteriálnu úlohu.

 

Propolis sa používa ako antiseptikum už po stáročia. Staroveké kultúry - Egypťania - verili, že propolis a ďalšie včelie produkty majú schopnosť urýchliť hojenie rán, ako sú rezy, modriny a vredy. Štúdie zverejnená v júni 2008 dokázali, že propolis obsahuje látku zvanú artepillin C, ktorá má výrazné protizápalové účinky a pomáha pri hojení rán. Ďalšie štúdie ukázali, že je možné použiť propolis povrchovo ako krém na liečbu kožných zápalov.

 

Z tohto dôvodu je  propolis oveľa lepší ako multivitamínové tablety, ktoré majú zvyčajne podobné zložky, ale vo forme syntetickej.

Testy na zloženie propolisu ukazujú , že prináša nášmu telo 60 stopových prvkov, vrátane vápnika, horčíka, železa, zinku, oxid kremičitého, draslíka, fosforu a 16 aminokyselín. Obsahuje tiež vitamín A (karotén) a vitamíny B1, B2 a B3.

 

Výskumy uverejnené v roku 2004 zistili, že propolis obsahuje flavonoidy a polyfenoly, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Príjem potravy bohatej na antioxidanty, ako je propolis, je známy účinkami proti starnutiu. Antioxidanty sú potrebné v boji proti poškodeniu buniek spôsobené voľnými radikálmi, ak sa ponechajú bez zásahu.

 

Podľa ďalších štúdií uverejnených v auguste 2010, propolis obsahuje bielkoviny a zlúčeniny, ktoré majú schopnosť meniť a regulovať imunitný systém, a ktoré majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

 

O PRODUKTOCH

 

Kvetový med

Lipový med
Agatový med

Medovicový med

Včelí peľ

Propolis
Sviečky z včelieho vosku 

Silikónové forny

 

 

 

KONTAKT

 

farma VČELIČKA s.r.o.

Na Ortášoch 17, 044 13  Valaliky 

Prevádzka:

Športová 1, 044 13 Valaliky 

 

telefón:  0944 907702

email: info@farma-vcelicka.eu

 

Kontaktujte nás

Powered by: www.cdx-world.com