close
loading

Sviečky zo včelieho vosku


Základnou surovinou pre výrobu sviečok a iných dekoratívnych predmetov je pravý včelí vosk bez akýchkoľvek prímesí.

Používame iba včelí vosk získaný vlastným pestovaním včiel. Všetky výrobky sú zhotovované ručne, a to odlievaním do foriem.

 

Sviečky z medzistienok sú ručne vinuté. Jednotlivé typy, ak to ich charakter vyžaduje, sú jemne kolorované, prípadne majú kontúry zvýraznené zlatou farbou.

 

Vosk pre výrobu sviečok sa zvlášť vyberá tak, aby bola dosiahnutá pekná žltooranžová farba a charakteristická, príjemná vôňa. Vosk spracúvame metódou filtrácie na doskových filtroch. Pre dosiahnutie plnej funkčnosti sviečok používame špeciálne knôty od nemeckého výrobcu, ktoré sú presne dimenzované na daný priemer a tvar sviečky. Knôty sú s kruhovým prierezom.

 

Upozornenie:

Včelí vosk je zmes látok, daná niekoľkými desiatkami zlúčenín, pričom hustota vosku je silne závislá od teploty. Prirodzená teplota včelieho vosku je cca 36 st. °C – pri tejto teplote vosk používajú včely pre výstavbu a udržiavanie plástov. Znamená to, že pri iných teplotách sa včelí vosk správa odlišne.

 

Pri skladovaní včelieho vosku a výrobkov z neho sa v priebehu jedného až troch mesiacov od výroby vytvorí na povrchu bielošedý povlak. Nazýva sa"voskový kvet", v niektorých krajinách "cukor". Znižovaním teploty sa objem vosku zmenšuje a vzniknutý vnútorný tlak vytláča na povrch tekuté zložky. Po opätovnom nahriatí sa povlak stratí - tekuté zložky vosku sa vrátia späť do jeho štruktúry. Ide o prirodzenú vlastnosť pravého včelieho vosku, ktorá nie je na závadu.


Výrobky zo včelieho vosku, napríklad medzistienky, sú pri teplote nižšej ako 20 °C krehké a včelár s nimi nemôže pracovať.

O PRODUKTOCH

 

Kvetový med

Lipový med
Agatový med

Medovicový med

Včelí peľ

Propolis
Sviečky z včelieho vosku 

Silikónové forny

 

 

 

KONTAKT

 

farma VČELIČKA s.r.o.

Na Ortášoch 17, 044 13  Valaliky 

Prevádzka:

Športová 1, 044 13 Valaliky 

 

telefón:  0944 907702

email: info@farma-vcelicka.eu

 

Kontaktujte nás

Powered by: www.cdx-world.com